Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wydatków. Nagła choroba kogoś bliskiego, albo zwierzęcia, co wymaga zakupu drogich leków czy awaria w mieszkaniu skutkująca rachunkiem od hydraulika opiewającym na kilkaset złotych. W takich momentach przydaje się karta kredytowa, dzięki której na jakiś czas możemy skorzystać z dodatkowych środków. Oczywiście nigdy nie jest to rozwiązanie idealne, bo pieniądze i tak prędzej czy później należy zwrócić, ale w chwili kryzysu możemy czuć się bezpiecznie i mieć środki na życie.

Ile trwa założenie karty kredytowej?

Jeśli decydujemy się na założenie takiego narzędzia płatniczego w banku to musimy uzbroić się w cierpliwość. Niestety weryfikacja związana z udzieleniem karty kredytowej to kilka etapów. Nie jest ona tak skomplikowana jak w przypadku normalnego kredytu, ale również musimy wykazać się zdolnością kredytową, stałym źródłem dochodów i nie powinniśmy posiadać innych obciążeń finansowych. Natomiast jest inne rozwiązanie, aby w razie kryzysowej sytuacji móc skorzystać z dodatkowych środków, a mianowicie pozabankowe karty kredytowe. W tym przypadku proces weryfikacji trwa krócej i nie trzeba udać się osobiście do banku, ponieważ wszystko odbywa się drogą elektroniczną. Wystarczy mieć ukończone 18 lat, posiadać rachunek bankowy, nie mieć innych długów i być na stałe zatrudnionym.

Czym różni się karta kredytowa pozabankowa od bankowej?

Główna różnica to, że w przypadku korzystania z tej pierwszej opcji nie możemy liczyć na okres bezodsetkowy, czyli jeśli spłacimy kredyt w określonym terminie to odsetki i tak się naliczą. W bankach to rozwiązanie jest zapisane w umowie i zwykle przy małych kwotach to spore ułatwienie dla spłacającego, który potrzebował tylko chwilowej pożyczki. Jednak jak wcześniej zostało wspomniane banki mają o wiele większe wymagania co do uzyskania karty kredytowej niż inne instytucje, które też zajmują się tym tematem. W związku z tym jeśli zależy nam na szybkim przypływie gotówki to oferta, która nie jest związana z czasochłonną weryfikacją to zdecydowanie lepsze rozwiązanie.